Działalność przyjazna środowisku

Utylizacja padłych zwierząt

Odbiór padłych zwierząt: warmińsko-mazurskie

Naszą misją jest rozwiązywanie problemów związanych nie tylko z gospodarowaniem odpadami medycznymi, chemicznymi, weterynaryjnymi czy prokonsumpcyjnymi, ale również utylizacją padłych zwierząt. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo rygorystyczne i wymagające są kwestie uregulowań prawnych dotyczących utylizacji zwłok zwierząt oraz produktów ubocznych pochodzących z produkcji zwierzęcej, dlatego Klientom naszej firmy zapewniamy profesjonalne doradztwo oraz różnego rodzaju usługi — zapewniamy między innymi zbiór, transport oraz unieszkodliwienie padłych zwierząt w sposób bezpieczny dla środowiska.

Nielegalna utylizacja padłych zwierząt to poważne zagrożenie dla ekosystemu

Przepisy mówią jasno o tym, że wszystkie padłe zwierzęta, bez względu na przyczynę ich śmierci, powinny zostać poddane utylizacji w miejscach przeznaczonych właśnie do tego celu. Nielegalna utylizacja martwych zwierząt lub nieutylizowane w żaden sposób zwierzęta, mogą mieć bardzo groźne skutki dla środowiska — mogą na przykład doprowadzić do rozprzestrzeniania się gryzoni i insektów przenoszących niebezpieczne choroby (włośnicę, salmonellozę) lub zostać wykopane przez dzikie zwierzęta, co może prowadzić do porzucenia odpadów na ulice, stając się przyczyną skażenia środowiska.

Zastanawiasz się, jaka firma świadczy usługi związane z utylizacją padłych zwierząt domowych lub gospodarskich? Zakład utylizacji odpadów EKO-UTIL zaprasza!

Wiemy, jak ważna jest odpowiednia gospodarka odpadami, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby dbać o otoczenie i przyjazne środowisko naturalne. Pomagamy przedsiębiorcom, wytwórcom i posiadaczom różnego rodzaju odpadów w bezpiecznym gospodarowaniu odpadami zgodnie z wymaganiami obowiązującymi zarówno w prawie polskim, jak i w Unii Europejskiej. Serdecznie zachęcamy do współpracy!